Ruská modrá - něco o plemenu

1. září 2007 v 19:35 | Hanka |  Ruská modrá
RUSKÁ MODRÁ KOČKA
Hlavním znakem ruské modré kočky je dvojí srst. Nejznámější kočka tohoto plemene patřila carovi Mikuláši I. V Rusku se věřilo, že tyto kočky přinášejí štěstí.
Ruské modré kočky vynikají neobvyklou krásou. Jsou oddané svým majitelům a jsou vděčny za jejich společnost. Vstávají na zadní, panáčkují, objímají majitelovi nohy a zároveň typicky mňoukají. Tyto kočky mají ohromující lovecký instinkt, který dokazuje skoky do dálky. Typické jsou Ruské modré kočky také starrostí o hygienu. Ruská modrá kočka patří mezi plemena krátkosrsté. Jejím domovem je Rusko. V USA se Ruská modrá kočka poprvé objevila v roce 1900. Existuje také dlouhosrstý druh Ruské modré kočky, který se jmenuje "Nibelung". Ve 40. letech 20.století jim doplnili siamskou krev a již v roce 1965 měly svůj současný vzhled. Ve Velké Británii je Ruská modrá kočka tak oceňována, že byla uskutečněna veškerá opatření k její záchraně a k jejímu zušlechtění a zdokonalení, neboť po druhé světové válce měla Ruská modrá kočka namále. Ruská modrá kočka váží v rozmezí asi 3-5,5 kg. Srst je rovná a má čistě modrou barvu, rovnoměrnou, bez jakýchkoliv odstínů. Hlava má půvabný, jemně urostlá tvar. Lebka je úzká a klínovitá. Čumáček i profil vytváří rovný úhel. Nos je malý a krátký. Uši jsou velké a špičaté. Na vnitřní straně jsou bez chlupů, na konečkách mají střapečky. Oči jsou zelené barvy, mají mandlový tvar. Končetiny jsou dlouhé, ztepilé. Tlapky jsou oválné a dosti úzké. Strop nosu i spodní část mohou být šedo-modré. Ocas je poměrně dlouhý, s ostrým, špičatým koncem. Žluté oči, bílé skvrny, pruhovanost, těžká kostra a siamský typ jsou vady Ruské modré kočky. Jednou týdně je nutné Ruskou modrou kočku rozčesávat, nejdříve proti srsti a následně po srsti, hladce učesat a promačkat ručníkem tam i zpět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jsi holka nebo kluk??

Holka
Kluk

Komentáře

1 Micka Micka | 4. dubna 2008 v 15:41 | Reagovat

Miluju zvířátka a nejvíc kočky jestli byste chtěli podpřit zvířata,tk podepište petici na ochranu zvířat na stránce www.ochranazvirat.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama