Září 2007

Kocour Kuba

3. září 2007 v 11:12 | Hanka |  Moje čičinky
Popis Kocoura Kubíčka
Jméno: Kuba
Datum narození: V dubnu 2000
Plemeno: Kočka domácí
Matka: Líza
Táta: neznámý
Popis: Kocour Kuba je plemena: Kocour Domácí.Barva jeho srsti je šedá mourovatá

Mici fotky

3. září 2007 v 11:08 | Hanka |  Moje čičinky
Další fotky dodám

Mici - popis

3. září 2007 v 11:06 | Hanka |  Moje čičinky
Jméno: Micinka
Plemeno: Kočka domácí
Matka:---- nevíme - máme jí od jedné paní
Táta:-------------
Počet koťat: Zatím 5
Popis: Micinka je černé barvy - plemena-Kočky domácí.

Amálka - fotky

3. září 2007 v 10:53 | hanka |  Moje čičinky

Amálka - popis

3. září 2007 v 10:43 | Hanka |  Moje čičinky
Tak tady je něco o mém koťeti Amálce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jméno: Amálka
Matka: Mici
Táta: Kuba
Datum narození: 6.května 2007
Popis:Je to kočka domácí.Barva její srsti je černobílá, a jelikož to je ještě kotě tak si strašně ráda hraje!!!!!!!!!!!!!!!!

Volba Kočky - Nečisto krevná koťata!!

2. září 2007 v 10:40 | Kveha |  Volba Kočky
Kříženci se vyskytují v takovém množství tvarů, velikostí, vzorů, barev a délek srsti, že vás možnosti výběru přímo zhýčkají. Mnohé mohou být velice okouzlující a vzhledem k tomu, že jejich rodiče Nejsou známi, mohou mít mezi svými předky i čistokrevnou kočku. Nejběžnější způsob, jak si kočku najít, je poptávat se mezi lidmi. V letních měsících je obvykle sháňka po domovech pro koťata, ale naštěstí už ne tak veliká jako bývala dřív. Některé záchranné organizace teď nabízejí subvencované kastrování u místního veterináře a v některých případech dokonce mohou zaplatit účet v plně výši. Takovéto programy byly zavedeny za účelem vyhledávání a kontroly populace nechtěných koček a mají za následek, že je méně křížených koťat, které může odpovědný kupec sehnat. Jinou dobrou možností jsou místní noviny, které inzerují "zvířata na prodej" a také místní kočičí kluby budou vědět o koťatech, která potřebují domov, stejně jako většina praktických veterinářů.
Věk, ve kterém nečistokrevné kotě přechází do jiného domova, bude různý, ale určitě e nižší než osm týdnů. V tomhle věku už je kotě dost staré, aby stálo na vlastních nožkách, i když ještě není úplně samostatné. Už však nebude mít imunitu vůči infekcím, získanou z mateřského mléka, které obsahuje ochranné protilátky. Kotě je následkem toho od věku šesti týdnů maximálně zranitelné, protože není chráněno proti infekcím a všechna potřebná očkování mu veterinář podá nejdřív ve stáří dvanácti týdnů. Přesto je možné dovolit, aby osmitýdenní kotě přešlo do nového domova, ve kterém není jiná kočka ani pes, protože musí zůstat v domě, dokud nedostane první injekce. Pokud nelze tohle zajistit, mělo by do věku dvanácti týdnů zůstat u matky.

Exotická kočka - foto + popis

2. září 2007 v 10:38 | Kveha |  Exotická kočka
EXOTICKÁ KOČKA
Mírumilovný pohled exotické kočky vás může zmýlit; je to statná kočka a velmi obratný lovec, kromě toho je taky velmi zvědavá a chytrá. Exotické kočky mají vyrovnanou povahu a milují lidskou společnost. Z pohledů těchto koček by se daly číst myšlenky. Podle chovatelů musí mít pruhovaná verze s červenou srstí oranžové duhovky. Vzhled exotické kočky je více či méně podobný perské dlouhosrsté kočce.

Kočičí útulky

1. září 2007 v 19:41 | Hanka |  Kočičí útulky
Barbara Klímová
Mikroazyl pro kočky - kočičí útulek.

Adresa: Dvořákova 646/4, 460 01 Liberec - Liberec I-Staré Město
Telefon: +420 482710197
Zodpovědná osoba: Barbara Klímová
WWW: www.kocky.ok.cz
Mail: kocky[zavináč]ok.cz //<![CDATA[ document.write('kocky'+'@'+'ok.cz'); //]]> kocky@ok.cz


Ruská modrá - něco o plemenu

1. září 2007 v 19:35 | Hanka |  Ruská modrá
RUSKÁ MODRÁ KOČKA
Hlavním znakem ruské modré kočky je dvojí srst. Nejznámější kočka tohoto plemene patřila carovi Mikuláši I. V Rusku se věřilo, že tyto kočky přinášejí štěstí.
Ruské modré kočky vynikají neobvyklou krásou. Jsou oddané svým majitelům a jsou vděčny za jejich společnost. Vstávají na zadní, panáčkují, objímají majitelovi nohy a zároveň typicky mňoukají. Tyto kočky mají ohromující lovecký instinkt, který dokazuje skoky do dálky. Typické jsou Ruské modré kočky také starrostí o hygienu. Ruská modrá kočka patří mezi plemena krátkosrsté. Jejím domovem je Rusko. V USA se Ruská modrá kočka poprvé objevila v roce 1900. Existuje také dlouhosrstý druh Ruské modré kočky, který se jmenuje "Nibelung". Ve 40. letech 20.století jim doplnili siamskou krev a již v roce 1965 měly svůj současný vzhled. Ve Velké Británii je Ruská modrá kočka tak oceňována, že byla uskutečněna veškerá opatření k její záchraně a k jejímu zušlechtění a zdokonalení, neboť po druhé světové válce měla Ruská modrá kočka namále. Ruská modrá kočka váží v rozmezí asi 3-5,5 kg. Srst je rovná a má čistě modrou barvu, rovnoměrnou, bez jakýchkoliv odstínů. Hlava má půvabný, jemně urostlá tvar. Lebka je úzká a klínovitá. Čumáček i profil vytváří rovný úhel. Nos je malý a krátký. Uši jsou velké a špičaté. Na vnitřní straně jsou bez chlupů, na konečkách mají střapečky. Oči jsou zelené barvy, mají mandlový tvar. Končetiny jsou dlouhé, ztepilé. Tlapky jsou oválné a dosti úzké. Strop nosu i spodní část mohou být šedo-modré. Ocas je poměrně dlouhý, s ostrým, špičatým koncem. Žluté oči, bílé skvrny, pruhovanost, těžká kostra a siamský typ jsou vady Ruské modré kočky. Jednou týdně je nutné Ruskou modrou kočku rozčesávat, nejdříve proti srsti a následně po srsti, hladce učesat a promačkat ručníkem tam i zpět.

Srovnání plemen - Ragdoll + Birma

1. září 2007 v 19:33 | Hanka |  Srovnání koček

Srovnání plemen (Ragdoll x Birma).


Ragdoll
X
Birma

Odlišné znaky:

Typické "siamské" vybarvení birem je doplněno bílou barvou na končetinách, tzv. ponožkami.Tyto ponožky musí být absolutně čistě bílé.Mají končit na kloubu nebo na přechodu prstů v záprstí.Na chodidlech zadních končetin jsou bílé ponožky zakončeny špičkou- ostruhou.Ponožky by měly být stejnoměrně dlouhé a bílá barva symetrická.nejlépe na všech čtyřech končetinách.Tohoto ideálního stavu lze dosáhnout jen výběrem vhodného páru a přísnou selekcí. Ragdoll se vyskytuje ve třech typech: Colourpoint- odznaky,uši,maska,nohy a ocas mají být dobře vybarvené a ladit s barvou těla.Hruď,břicho a náprsenka jsou světlé.Lehké stínování na těle a břichu( břišní skvrna povolena).Colourpoint nesmí mít na těle žádnou bílou skvrnu.Nosní zrcátka a polštářky tlapek jsou pigmentované v barvě odznaků. Mitted - stejné odznaky jako u colourpoint.Na tlapkách se nacházejí bílé ponožky.Přední jsou kratší,zadní delší až po patu.Na spodní straně těla, od brady až ke kořeni ocasu, probíhá bílý pruh.Polštářky na tlapkách jsou růžové.Atraktivní bývá bílé zrcátko na nose. Bicolor - tmavé zbarvení uší, zad, ocasu a masky, na které musí jasně zářit dobře ohraničené bílé "V".Bílá skvrna na zádech je povolena.Nohy a břicho jsou bílé bez pigmentových skvrn.Naopak na uších a ocasu nesmí být žádná bílá skvrna.Nos a polštářky tlapek jsou růžové.

Společné znaky:

Obě plemena mají charakteristické základní vybarvení.Působením akromelanického faktoru u nich často vzniká siamské vybarvení,kdy vlastní barva srsti je vytlačena do koncových částí, na hlavu, uši, končetiny a na ocas.Nazývají se odznaky.Vyskytují se v barvách seal point (černohnědá), chokolate point (čokoládová), blue point (modrá) a lilac point ( lilová), red a creme point (červená a krémová) a všechna zbarvení želvovinová (tortie point).Všechny tyto barvy se uznávají i s kombinací kresby.Na zbytku těla je tvorba pigmentu potlačena a má barvu slonové kosti až bílou.Kočky se siamskými odznaky mají vždy modrou barvu očí. Obě plemena mají přítulnou povahu, jsou to kočky snášenlivé a společenské, zvědavé a nápadité.Rády se mazlí a jsou trpělivé.Péče o jejich krásnou srst není tak náročná jako u koček perských.

Srovnání plemen - Perská + Exotická

1. září 2007 v 19:31 | Hanka

Srovnání plemen (Perská x Exotická).


Perská
X
Exotická

Odlišné znaky:

Perské kočky mají charakteristickou extrémně dlouhou srst.Dlouhosrstost je podmíněna recesivním genem,její délka se dá ovlivnit pouze výběrem(selekcí).Standard vyžaduje srst dlouhou,hustou,jemnou s hedvábnou strukturou( ne vlnitou).Dlouhé jsou jak pestíky,tak i podsada.Nejdelší srst se nachází na pleci a hrudi,bohatě je osrstěn i ocas.
Exotické kočky mají mít charakteristickou strukturu srsti.Je vytvářena hustými a měkkými krycími chlupy,které díky silně vyvinuté podsadě odstávají plyšovitě od těla.Je tedy poněkud delší než u koček krátkosrstých,ale ne tak dlouhá,aby chlupy na některých částech těla vlály.Péče o srst exotických koček je mnohem snazší než u koček perských.Jsou to výborní společníci,spojily se v nich klidná a pohodová povaha perské kočky s obrovskou hravostí americké kočky krátkosrsté.

Společné znaky:

Moderní perské a exotické kočky mají téměř stejný standard.Jsou to středně velké kočky se zavalitým tělem na krátkých končetinách.Hlava je kulatá a masivní s velmi širokou lebkou,zakulaceným čelem,plnými tvářemi a silnou bradou.Nos musí být krátký,široký.Jakákoliv deformace lebky,která vede k asymetrickému tvaru obličeje,je diskvalifikační vadou.Pro obě plemena jsou charakteristické velké,kulaté,otevřené a daleko od sebe posazené oči.Barva očí odpovídající barevné varietě je vždy čistá a zářivá.Zavalité a dobře osvalené tělo s širokou hrudí a masivním hřbetem je neseno na nízkých končetinách.Ty jsou pevné a silné s velkými a kulatými tlapkami.

Plemena koček

1. září 2007 v 19:26 | Hanka |  Plemena koček
Balineska
Balineska
-------------------------------------------
Barmská kočka
Barmská kočka
-----------------------
Bengálská kočka
Bengálská kočka
------------------------
Birma
Birma
-----------------------------------------
Bombajská kočka
Bombajská kočka
----------------------
Britská dlouhosrstá kočka
Britská dlouhosrstá kočka
---------------------------
Britská kočka
Britská kočka
---------------------------
Burmila
Burmila
-------------------------
Cornish rex
Cornish rex
-------------------------------
Devon rex
Devon rex
----------------------------------
Egyptská mau
Egyptská mau
-------------------------------------------
Evropská kočka
Evropská kočka
-------------------------------------------
Exotická kočka
Exotická kočka
-------------------------------------
Habešská kočka
Habešská kočka
-----------------------------------------
JaponskĂ˝ bobtail
Japonský bobtail
-----------------------------------------
Javánská kočka
Javánská kočka
-------------------------------------------
kliknout pro zvětšení
Kartouzská kočka
kliknout pro zvětšení
Korat
kliknout pro zvětšení
Kurilský bobtail
kliknout pro zvětšení
Kymerská kočka
kliknout pro zvětšení
Mainská mývalí kočka
kliknout pro zvětšení
Manská kočka
kliknout pro zvětšení
Německý rex
kliknout pro zvětšení
Něvská maškaráda
kliknout pro zvětšení
Norská lesní kočka
kliknout pro zvětšení
Ocicat
kliknout pro zvětšení
Orientalní kočka
kliknout pro zvětšení
Perská kočka
kliknout pro zvětšení
Ragdoll
kliknout pro zvětšení
Ruská modrá kočka
kliknout pro zvětšení
Savanová kočka
kliknout pro zvětšení
Siamská kočka
kliknout pro zvětšení
Sibiřská kočka
kliknout pro zvětšení
Silkirk rex
kliknout pro zvětšení
Singapurská kočka
kliknout pro zvětšení
Skotská klapouchá kočka
kliknout pro zvětšení
Snowshoe
kliknout pro zvětšení
Somálská kočka
kliknout pro zvětšení
Sphynx
kliknout pro zvětšení
Thajská kočka
kliknout pro zvětšení
Tonkinská kočka
kliknout pro zvětšení
Turecká angora
kliknout pro zvětšení


Mainská mývalí - Péče o srst

1. září 2007 v 18:57 | Hana |  Mainská mývalí kočka - foto

Péče o srst.

Srst se doporučuje kartáčovat důkladně jednou týdně.Dopřejte si na to dostatek času,aby jste kočku zbytečně nestresovali.Na česání navykejte již malé kotě,aby se česání nezměnilo v nepříjemný zážitek.Na česání používejte kovový hřeben s širokými zuby,kartáč se zahnutými kovovými štětinami a nakonec kovový hřeben s jemnými zuby.Pokud jste našli v srsti uzlíky,rozpleťte je rozdělovacím nožem nebo tupými nůžkami.V době línání je třeba se věnovat úpravě srti častěji.Před výstavou kočku vykoupejte.

Mainská mívalí kočka - něco o rase

1. září 2007 v 18:56 | Hana |  Mainská mývalí kočka - foto

Historie

mainská mývalí Mainská mývalí kočka pochází ze Severní Ameriky.Mnoho sedláků tam chovalo tyto kočky na statcích jako kočky pracovní.Náplní jejich práce bylo lovit myši a krysy.Tyto kočky však byly velmi krásné a tak brzy upoutaly pozornost chovatelů.Již v roce 1861 byli "gentle giants" zmiňováni jako samostatné plemeno a prý existovali i farmáři,kteří je hrdě vystavovali na trzích.Krátce před koncem století získala mainská mývalí Cosie na jedné velké výstavě v New Yorku vytoužený titul Best in Show a postarala se tak o to,že zájem o tyto kočky vzrostl.Ale díky pomluvám netrval úspěch dlouho.Kolem roku 1911 byly mainské mývalí téměř vyhynulé.Naštěstí plemeno přežilo a v polovině 50. let 20.století byl také konečně založen Central Maine Cat Club.V roce 1973 došlo k uznání plemene americkými kočičími svazy.Cat Fanciers´Association však následovala až v roce 1976.V roce 1985 nechal guvernér státu Maine zapsat toto plemeno jako národní kočku.V dnešní době patří mainské mývalí k nejoblíbenějším čistokrevným kočkám.

Charakter a temperament.

Ačkoliv mainské mývalí kočky mohou dorůst do značné velikosti,mají velice příjemnou povahu.Jsou to přátelské a hravé kočky,hravost si uchovávají i ve vyšším věku.Hlas těchto koček je překvapivě tichý a jemný v porovnání s jejich mohutností.Díky své nekomplikovanosti jsou to velmi příjemné rodinné kočky.Nechávají se rády hladit a laskat,ale potřebují mít pevnou půdu pod nohama.Kdo nechce svou mainku zbytečně rozčilovat,neměl by ji ustavičně a proti její vůli chovat,nebo si ji posazovat na klín.Pokud má chuť na něžnosti,přijde za vámi sama.Mainské mývalí dobře vycházejí s dětmi i se psy.Jsou to kočky spíše klidné.Mají však velmi výraznou společenskou povahu a nerady zůstávají samotné.Mainské mývalí mají rády výběh.Pokud je to možné zajistěte jí zahradní voliéru,ať může pozorovat ptáky.Jako alternativa přichází v úvahu i balkón,ten však musí být velmi dobře zajištěn,jelikož tyto odvážné kočky velmi rády skáčou.

Typ a standardní rysy.Bombajská kočka - Něco o plemenu

1. září 2007 v 18:53 | Hana |  Bombajská kočka

Bombajská kočka - plemeno s nádherným, přítulným a snášenlivým charakterem.

PLEMENO: krátkosrstých koček PŮVOD: Bombajská kočka vyšlechtěna v 50.letech 20.století v USA křížením Americké krátkosrsté kočky a Burmilly. V roce 1976 byl v USA uznán její standard. VELIKOST: Bombajská kočka je středně velká, dynamická se smolně černou srstí a výraznýma očima. HMOTNOST: V rozmezí 2,5 až 5 kg. SRST: Bombajská kočka má krátkou, jakoby přistřiženou, lesklou srst. Zbarvení absolutně černé po celé délce vlasu. Někdy se Bombajské kočky nazývají "mini-panter" (malí panteři). HLAVA: Hlava je mírně zaoblená, obličej plný se značnou vzdáleností mezi očima, čumák široký, čelisti má rozvinuté. NOS: Nos je svým tvarem poněkud širší. UŠI: Uši jsou středně velké, zakulacené, nakloněné dopředu. OČI: Oči jsou kulaté a široce postavené, měděné nebo zlatavé barvy. Barva očí čím tmavší,tím lepší. TĚLO: Středně velké a svalnaté. Končetiny jsou úměrné k postavě, tlapy kulaté. OCAS: Ocas je rovný, střední délky. CHARAKTER: Bombajská kočka je to nádherná, přítulná a snášenlivá kočka. OSTATNÍ POPIS: Upravený nebo zahnutý ocas, bílé vlasy nebo skvrny, nesprávný počet prstů, zelené oči. PÉČE: Bombajská kočka nevyžaduje žádnou zvláštní péči.


Americká krátkosrstá kočka - něco o ní

1. září 2007 v 17:05 | hanka |  Americká krátkosrstá kočka
Americká krátkosrstá (American Shorthair)
Historie
Domácí kočky se v Severní Americe vyskytovaly už v 15. století. Předci této kočky byli dovezeni do Evropy v 17.století. Jsou zakladateli celé skupiny různých plemen.
Velikost
Kocouři jsou velcí a robustní s vyvinutým hrudním košem.
Hmotnost
V rozmezí 3,5 až 7 kg.
Srst
Je krátká, měkká, lesklá a různobarevná (bílá, černá, modrá, červená, krémová, "černý kouř", "modrý kouř". Má nádherný druh kožichu někdy s hnědými odstíny - ginger (zázvor). V zimě je srst hustší než v létě.
Hlava
Oválná s plnými tvářemi.
Nos
Je delší než širší, ale působí kulatým dojmem.
Uši
Jsou středně velké a mají zakulacenou špičku.
Oči
Jsou kulaté, široce a šikmo posazené. Mohou být zelené, žluté, modravé nebo měďové barvy.
Ocas
Je široký a zužuje se.
Charakter
Vytrvalá, přítulná, hravá, bystrá-učenlivá a inteligentní kočka, dobře si rozumí s ostaními domácími zvířaty a dožívají se vysokého věku. Vyniká výborným zdravím a smělostí. Je dobrým lovcem.

Americký bobtail - foto

1. září 2007 v 17:03 | Hanka |  Americký bobtail

Líbí se vám americký bobtail?

18.7.2007 21:29| Ankety

Americký bobtail

18.7.2007 21:17| Kočičí plemena
Americký bobtail (American Bobtail)
Historie
Americký bobtail je kočičí plemeno, které bylo vyšlechtěno v USA v 60. letech 20. století. Teprve v v roce 1989 bylo toto kočičí plemeno uznáno organizacemi CFA a TICA. Americký bobtail je pomalu dospívající plemeno a může trvat až tři roky, než dosáhne plného rozvoje.
Velikost
Tyto kočky jsou střední velikosti, se zavalitým tělem a mohutným osvalením.
Hmotnost
V rozmezí 3 až 7 kg.
Srst
Většina koček je polodlouhosrstých. Srst se objevuje v mnoha různých odstínech.
Hlava
Hlava je široká, mírně klínovitá až zaoblená.
Nos
Široký.
Uši
Posazené daleko od sebe.
Oči
Kulaté s pozorným výrazem.
Ocas
Měří 2,5 až 10 cm a ohýbá se na jednu stranu.
Charakter
Tyto kočky jsou velmi přátelské a zvědavé, nemají rády samotu. Jsou hravé a inteligentní. Je to velmi přátelské a zvídavé plemeno kočky. Americký bobtail má velmi rád děti a dobře se snese i s ostatními domácími mazlíčky.